5. augustā sāksies festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”

Pirmdien, 5. augustā, sāksies viens no spilgtākajiem starptautiskajiem festivāliem Latvijā – “Summertime – aicina Inese Galante”, kas norisināsies līdz 11. augustam, svinot savu jubileju. Piecpadsmit gadus pēc kārtas uz Dzintaru koncertzāles skatuves pulcējušās latino, džeza, rokenrola, fankmūzikas, Balkānu un klasiskās mūzikas zvaigznes, visiem festivāla viesiem nodrošinot burvīgus mūzikas svētkus. Tradicionāli, leģendārais, pasaules operas dīvas Ineses Galantes iedvesmotais festivāls iezīmēs Jūrmalas vasaras koncertsezonas kulmināciju.

5. augustā 20.00

Hypnotic Brass Ensemble (США) (ASV), Mina Agossi (Francija)

Īpaša dāvana festivāla svinīgās atklāšanas koncertā būs franču džeza karalienes Mina Agossi uzstāšanās. Dziedātājas Mina Agossi ir pazīstama ar savām pasaules slaveno hitu aranžijām, tā, piemēram, The Beatles dziesmas, britu rok-grupas Pink Floyd dziesma “Money”, Džimija Hendriksa “Voodoo Chile”, Telēniusa Monka (Thelonius Monnk) dziesma “Well You Needn’t” u.c. Minas repertuārā ir gan pasaules mūzika, gan blūzs, gan džezs, un pat roks – šāds jaudīgs mūzikas apvienojums pozicionē dziedātāju ārpus jebkādiem mūzikas rāmjiem un modeļiem.

Šajā vakarā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps arī pasaulslavenā grupa no ASV Hypnotic Brass Ensemble, kulta filmas “Bada Spēles” skaņu ieraksta autori. Grupas mūzikas daudzveidība izpaužas muzikālo žanru kombinācijā no funk-rock līdz džezam un hip-hopam. Klausītāji visos kontinentos no Ņujorkas Carnegie Hall līdz leģendārajam džeza klubam Ronnie Scott’s Londonā, nemainīgi pavada grupas koncertus ar vētrainām ovācijām.

6. augustā 20.00

Puerto Candelaria (Kolumbija)

Koncertā skanēs ugunīgi Latīņamerikas mūzikas ritmi un īpašas interpretācijas “kolumbiešu stilā”. Grupas dalībnieku apbrīnojamā enerģija visos pasaules kontinentos ceļ kājās dažada vecuma koncertu apmeklētāju tūkstošus, liekot tiem dejot džeza ritmos un sapņot par mūžīgu vasaru. Puerto Candelaria mūzika balstās uz populāriem kolumbiešu mūzikas ritmiem, pilniem ar fantāziju un brīnumainu garu, izsaucot klausītājos visā pasaulē spilgtas emocijas un raisot patīkamas sajūtas.

7. augustā 20.00

Kusturica & The Smoking Orchestra

Dzintaru koncertzālē dzirkstoša Balkānu enerģija pārņems visus festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” viesus ar pozitīvu emociju vilni Emīra Kusturicas un orķestra “The Smoking Orchestra” koncertā. Ar dedzīgo rokenrola, Balkānu pankroka, folkdžeza, čigānu motīvu, turku maršu un aziātisko melodiju sajaukumu Kusturica savas dzimtenes kultūras kodu nodod tālāk pārējai pasaulei. Skatītājiem būs iespēja no sirds izjust šo Balkānu kolorītu, kam raksturīga sirds atklātība, spēja sirsnīgi izklaidēties, brīvības mīlestība, gara spēks, pateicoties Kusturica vienreizējai personībai un viņa talantam. 

8. augustā 20.00

Stīvens Ridlijs (Lielbritānija)

Harizmātiskā un izteiksmīgā Stīvena Ridlija uzstāšanās kļūs par pašu emocionālāko solo koncertu Jūrmalā, skatītājiem sagādājot neaizmirstamas emocijas. Pateicoties mūziķa prasmei izjust skaņdarbus un nodot savas izjūtas un emocijas publikai, Stīvena Ridlija uzstāšanās aizrauj jau ar pirmajām tās minūtēm. Šis nav koncerts tradicionālajā tā izpratnē, bet gan kaislīga vokāla un klavierspēles “deja” – īsta talanta mono-izrāde. 

 9. augustā 20.00

Daniils Kramers un Deniss Mazhukovs (Krievija)

Divi pasaules slaveni Krievijas džeza mūziķi, kas apveltīti ar neticamu harizmu un virtuozu klavierspēles prasmi, kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves, lai ļautu skatītājiem ienirt džeza un rokenrola atmosfērā, kas pilna ar emocionālu brīvību un mūzikas baudījumu. Deniss Mažukovs– vienīgais mūziķis Krievijā, kam piešķirts gods ierakstīt albumu leģendārajā ierakstu studijā Sun RecordsMemfisā – rokenrola dzimšanas vietā. Daniils Krāmers– unikāls Krievijas džeza pārstāvis, viens no galvenajiem džeza popularizētājiem pasaulē un cilvēks no Ginesa rekordu grāmatas 

10. augustā 18.00

Inese Galante – “Ar mīlestību Jūrmalai”

Šajā vakarā visspilgtākās operu ārijas par mīlestību izpildīs Inese Galante, ko vadošās britu radiostacijas BBC Radio 3 un FM Classic atzīmēja kā vienu no skaistāko soprānu īpašnieci. Inese uzstāsies kopā ar Vīnes operas solistu, izcilo baritonu Martinu Ahraineru un filigrāno klavieru tehnikas īpašnieci Gretu Erharteru-Sargsjanu no Austrijas. Koncertā skanēs īpaši izvēlēti un visu iemīļoti, liriski muzikālie skaņdarbi, emocionālas operas ārijas un dueti par mīlestību.

10. augustā 20.00

Groove, funk, smooth džezs no Amsterdamas – BRUUT!

Stilīgā kvarteta no Amsterdamas BRUUT! mūzika Groove, Funk, Smooth Jazz stilos atsauc atmiņā Tarantino kulta filmas, skaņu plates, kas vienmēr ir modē, un iecienītos vesternus. Viņu  saulainā, ar Amsterdamas brīvības garu piepildītā mūzika, izpaužas kā īpašs kokteilis 60. gadu stilā ar danceun sērfinga mūzikas stilu iezīmēm. Koncertā piedalīsies arī talantīgā grupa no Latvijas – Perpetuum Ritmico (sitamie instrumenti) kopā ar flamenko dejotājiem no teātra Duende. 

11. augustā 20.00

Festivāla “Gala Galante” gala koncerts

Spilgtas tradīcijas un gaišas brīvdienas, kuras katru gadu gaida visi svētku fani un dalībnieki. Jubilejas gadā organizatori sagatavoja īpašu programmu ar spilgtākajiem izpildītājiem no visas pasaules, kas skatītājiem sniegs brīnišķīgu mūziku un neaizmirstamas emocijas. Svētku koncerta programma piedāvā dažādus žanrus – sākot no iecienītākās klasikas līdz apbrīnojamām muzikālām simbiozēm, un, kā vienmēr, krāšņa un nevienu vienaldzīgu neatstājoša, jaunu un varenu muzikālu izpildījumu uguņošana.

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5.-11. augustam. Vairāk informācijas par festivāla programmu lasiet mājas lapā www.festivalsummertime.com.

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

***

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, AS “Latvijas Gāze”,t/c “Spice”, Domenikss, Viktora Tihonova advokātu birojs, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”, SIA “Bazalts”, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā rīta avīze”, interneta-žurnāls brunch.lv.