THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante” 2022

Jūrmalā norisināsies starptautiskais pasaules un klasiskās mūzikas festivāls THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante” 2022, kas ieņem godpilnu vietu Eiropas festivālu vidū. 18.‒21. augustā aizraujošie džeza, fanka, rokenrola un iecienītās klasikas ritmi jau 16. reizi saplūdīs kopā Dzintaru koncertzālē, lai šī muzikālā vasara kļūtu patiesi neaizmirstama.

Šogad festivāla organizētāji ir sagatavojuši īpašu programmu, kurā piedalīsies slaveni mākslinieki, pārstāvot dažādus mūzikas žanrus, ar vienu mērķi ‒ piepildīt katru dienu ar spilgtām emocijām, enerģiju un smaidu. Četras dienas Dzintaru koncertzālē skatītājus gaida daudzpusīgi deju ritmi: no aizraujošām Balkānu melodijām līdz muzikāliem humora šoviem un džezam. Turklāt festivālā pirmo reizi Latvijā notiks pasaules mēroga šova turneja “Piaf! The Show”. Fonda un festivāla mūzas Ineses Galantes galvenais mērķis šai vasarai ir redzēt prieku un laimi savu mīļo skatītāju acīs.

Summertime Inese Galante 2022

 

18. augustā 20:00

Festivāla svinīgā atklāšana: THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante” 2022

Igudesman & Joo (Austrija)

Ādams Bens Ezra (Adam Ben Ezra) (Izraēla)

Igudesman-625x325

Dueta “Igudesman & Joo” rašanās vēsture iemieso muzikantu pieeju radošajai mākslai ‒ vieglu, mūsdienīgu un daļēji ekscentrisku. Vijolnieks Aleksejs Igudesmans (Aleksey Igudesman) un pianists Hjangs-Ki Džo (Hyung-Ki Joo) iepazinās kādā angļu skolas ēstuvē pie ceptu kartupeļu porcijas. Pēc vairākiem gadiem viņu novatoriskie muzikālie šovi, pārpilni humora un harismas, kļuva par interneta sensācijām. Mākslinieku klipiem kopumā ir vairāk nekā 50 miljonu skatījumu, bet koncerti tiek izpārdoti visā pasaulē.

Teatralizētais muzikālais šovs “Igudesman & Joо” ir saruna ar skatītājiem mūzikas un humora valodā. Aleksejs Igudesmans un Hjangs-Ki Džo ir pelnīti iemantojuši absolūtu novatoru slavu klasiskās muzikālās komēdijas jomā. Katra uzstāšanās ir pilnvērtīga izrāde, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu.

Dzintaru koncertzālē “Igudesman & Joo” uzstāsies kopā ar īpaši uzaicinātu viesi no Izraēlas ‒ virtuozo kontrabasistu un multitalantu Ādamu Benu Ezru. Mūziķis kļuva slavens ar filigrānu kontrabasa spēli, izmantojot dažādas mūsdienīgas elektroniskās ierīces. Savukārt videoklipiem ar populāro melodiju versijām “Youtube” ‒ miljoniem skatījumu. Ādams pārvērš koncertus par neaizmirstamiem šoviem, kuros kontrabass kļūst par universālu instrumentu un skan kā pilnvērtīgs dzīvais orķestris.

 Pirk biļetes

 

19. augustā 20:00

Shantel & The Bucovina Club Orkestar (Vācija)

Summertime Inese Galante 2022

Ukraiņu izcelsmes vācu mūziķis Stefans Hantels (Shantel) ir modes noteicējs Balkānu mūzikas žanrā. Katrā priekšnesumā skan uzmundrinoši Balkānu un čigānu motīvi, kas tiek izpildīti mūsdienīgā stilā. Hantels ir saņēmis Radio-3 BBC etniskās mūzikas balvu. Ne velti viņu dēvē par “ugunīgo huligānu”, “pašpasludināto disko partizāni” un “Balkānu deju zāļu karali”. Neviens no klausītājiem nespēj mierīgi nosēdēt mūziķu priekšnesumos, un dejojošie ritmi spēj aizraut pat klausītāju kurš ar mūziku ir uz jūs.

Stefans Hantels pārvērtīs Rīgas jūras līča krastu par īstu Balkānu reivu ar tam raksturīgajiem palīgelementiem ‒ eiforiskām dejām, traku mūzikas daudzveidību un izteiksmīgu vizuālo noformējumu.

Pirk biļetes

Sīkāk par mūziķi

https://www.instagram.com/shantelbucovinaclub/

 

20. augustā 18:00

Viva mīlestība!

Inese Galante un draugi (Latvija)

Andrejs Osokins (Latvija)

Ineses Galantes talanti

Summertime Inese Galante 2022

Pasaules labākā klasiskās mūzikas mantojuma cienītājiem festivāla patronese un Latvijas publikas iemīļotā Inese Galante ir sagatavojusi unikālu koncertu, ko iedvesmojusi viņas mīlestība pret Jūrmalu, publiku un mākslu. 20. augustā kopā ar pianistu un starptautisko konkursu laureātu Andreju Osokinu uzstāsies Inese Galante, kurai piemīt samtains un sirsnīgs tembrs no maiga pianissimo līdz dziļi dramatiskām soprāna gradācijām. Šajā vakarā uz skatuves kāps arī mūziķi ‒ operas dīvas Ineses Galantes draugi.

Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē skanēs izvēlēti un iemīļoti liriski skaņdarbi, emocionālas operu ārijas un mīlas dueti. Koncerts “Viva mīlestība!” ir unikāla iespēja baudīt īstus operas šedevrus klavieru pavadījumā. Zālē ar tās unikālo akustiku operas vokāls skan neparasti intīmi un vienlaikus majestātiski, klausītāji var izbaudīt mūziku tās vislabākajā virtuozajā skanējumā. Vakara programmā ir iekļauti arī Ineses Galantes talantu konkursa uzvarētāju priekšnesumi ‒ gan solo, gan sadarbībā ar izciliem mūziķiem talanti atkal pārsteigs klausītājus ar savu mūzikas meistarību.

Pirk biļetes

Sīkāk par mūziķiem:

http://inesegalante.com/ru/

https://www.andrejsosokins.com

 

20. augustā 20:00

Club des Belugas (Vācija)

Anna Luka (Anna Luca) (Zviedrija)

Summertime Inese Galante 2022

Šovasar festivāls “Summertime ‒ aicina Inese Galante” tiek rīkots ar saukli “The Best”. Pēc Latvijā gūtajiem spožajiem panākumiem pirms dažiem gadiem grupa “Club des Belugas” atgriežas Jūrmalā, taču šoreiz ar jaunu solisti.

Muzikālā kolektīva “Club des Belugas” repertuārā apvienojas džezs, fanks, souls, brazīliešu ritmi, Eiropas lounge, electro-swing un, protams, drosmīgas improvizācijas. Pateicoties spēcīgajai harismai, izcilajām vokālajām prasmēm un aizrautīgajām deju melodijām, ansambļa vokālisti pulcē pilnas zāles pasaules labākajās koncertzālēs. Viņu mūzika ir izmantota skaņu celiņu filmām un TV seriāliem, kā arī papildina pasaules zīmolu, tostarp “Mercedes-Benz”, “BMW”, “Lexus”, “Martini”, “Samsung”, “LG Electronics” un “Victoria’s Secret”, reklāmas kampaņas.

Šogad “Club des Belugas” uzstāsies ar izsmalcinātu vācu un zviedru izcelsmes dziedātāju Annu Luku. Mūzikas kritiķi ir salīdzinājuši Annas kompozīcijas ar mūsu laikmeta poētisko spoguli, viņas tekstos saskatot godīgumu un cerību. Pašlaik Anna strādā pie sava trešā solo albuma, kas būs veltījums mātes statusam, sievišķībai, māsu attiecībām un mīlestībai.

Pirk biļetes

Sīkāka informācija:

https://www.club-des-belugas.com

https://www.annalucaworks.de

 

21. augustā 20:00

Piaf! The Show (Francija)

Summertime Inese Galante 2022

Pirmo reizi Latvijā ‒ unikāls mūzikas šovs turneja par leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi un mūziku. Šovs “Piaf! The Show” var lepoties ar vairāk nekā miljonu pārdotu biļešu vairāk nekā 50 pasaules valstīs un tikai sajūsminātām publikas atsauksmēm.

“Piaf! The Show” sākotnēji tika sarīkots, lai atzīmētu leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas 100. jubileju. Tomēr projekta grandiozie panākumi turpinās līdz šodienai. Dziedātāja un aktrise Natālija Lermita, kura ir pasludināta par Edītes Piafas “likumīgo mūzikālo mantinieci”, izpildīs visus franču ģeniālās mākslinieces hitus. Divos 45 minūšu ilgos cēlienos izrāde stāsta par Parīzes dziedātājas karjeru no nabadzības līdz bagātībai, izmantojot viņas neaizmirstamās dziesmas, papildinātas ar iepriekš nepublicētu fotogrāfiju un Edītes Piafas laikmeta slaveno Parīzes vietu attēlu vizuālo gobelēnu.

Festivāla THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante” īpaši tradicionālajā noslēguma dienā skatītāji tiks pārcelti romantiskajā Francijas gaisotnē. Visiem klātesošajiem šis koncerts būs īpaši simbolisks, jo vakara galvenie vadmotīvi būs ticība un mīlestība. Tas ir tieši tas, kas ikvienam pašlaik ir tik ļoti nepieciešams.

Pirk biļetes

Sīkāka informācija:

http://www.piaf-lespectacle.com/en/the-show

https://www.instagram.com/piaftheshow/