THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante”

FB-01

 

 

Jūrmalā norisināsies starptautiskais pasaules un klasiskās mūzikas festivāls THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante”, kas ieņem godpilnu vietu Eiropas festivālu vidū. 18.‒21. augustā aizraujošie džeza, fanka, rokenrola un iecienītās klasikas ritmi jau 16. reizi saplūdīs kopā Dzintaru koncertzālē, lai šī muzikālā vasara kļūtu patiesi neaizmirstama.

Šogad festivāla organizētāji ir sagatavojuši īpašu programmu, kurā piedalīsies slaveni mākslinieki, pārstāvot dažādus mūzikas žanrus, ar vienu mērķi ‒ piepildīt katru dienu ar spilgtām emocijām, enerģiju un smaidu. Četras dienas Dzintaru koncertzālē skatītājus gaida daudzpusīgi deju ritmi: no aizraujošām Balkānu melodijām līdz muzikāliem humora šoviem un džezam. Turklāt festivālā pirmo reizi Latvijā notiks pasaules mēroga šova turneja “Piaf! The Show”. Fonda un festivāla mūzas Ineses Galantes galvenais mērķis šai vasarai ir redzēt prieku un laimi savu mīļo skatītāju acīs.

5. augustā sāksies festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”

Pirmdien, 5. augustā, sāksies viens no spilgtākajiem starptautiskajiem festivāliem Latvijā – “Summertime – aicina Inese Galante”, kas norisināsies līdz 11. augustam, svinot savu jubileju. Piecpadsmit gadus pēc kārtas uz Dzintaru koncertzāles skatuves pulcējušās latino, džeza, rokenrola, fankmūzikas, Balkānu un klasiskās mūzikas zvaigznes, visiem festivāla viesiem nodrošinot burvīgus mūzikas svētkus. Tradicionāli, leģendārais, pasaules operas dīvas Ineses Galantes iedvesmotais festivāls iezīmēs Jūrmalas vasaras koncertsezonas kulmināciju.

5. augustā 20.00

Hypnotic Brass Ensemble (США) (ASV), Mina Agossi (Francija)

Īpaša dāvana festivāla svinīgās atklāšanas koncertā būs franču džeza karalienes Mina Agossi uzstāšanās. Dziedātājas Mina Agossi ir pazīstama ar savām pasaules slaveno hitu aranžijām, tā, piemēram, The Beatles dziesmas, britu rok-grupas Pink Floyd dziesma “Money”, Džimija Hendriksa “Voodoo Chile”, Telēniusa Monka (Thelonius Monnk) dziesma “Well You Needn’t” u.c. Minas repertuārā ir gan pasaules mūzika, gan blūzs, gan džezs, un pat roks – šāds jaudīgs mūzikas apvienojums pozicionē dziedātāju ārpus jebkādiem mūzikas rāmjiem un modeļiem.

Šajā vakarā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps arī pasaulslavenā grupa no ASV Hypnotic Brass Ensemble, kulta filmas “Bada Spēles” skaņu ieraksta autori. Grupas mūzikas daudzveidība izpaužas muzikālo žanru kombinācijā no funk-rock līdz džezam un hip-hopam. Klausītāji visos kontinentos no Ņujorkas Carnegie Hall līdz leģendārajam džeza klubam Ronnie Scott’s Londonā, nemainīgi pavada grupas koncertus ar vētrainām ovācijām.

6. augustā 20.00

Puerto Candelaria (Kolumbija)

Koncertā skanēs ugunīgi Latīņamerikas mūzikas ritmi un īpašas interpretācijas “kolumbiešu stilā”. Grupas dalībnieku apbrīnojamā enerģija visos pasaules kontinentos ceļ kājās dažada vecuma koncertu apmeklētāju tūkstošus, liekot tiem dejot džeza ritmos un sapņot par mūžīgu vasaru. Puerto Candelaria mūzika balstās uz populāriem kolumbiešu mūzikas ritmiem, pilniem ar fantāziju un brīnumainu garu, izsaucot klausītājos visā pasaulē spilgtas emocijas un raisot patīkamas sajūtas.

7. augustā 20.00

Kusturica & The Smoking Orchestra

Dzintaru koncertzālē dzirkstoša Balkānu enerģija pārņems visus festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” viesus ar pozitīvu emociju vilni Emīra Kusturicas un orķestra “The Smoking Orchestra” koncertā. Ar dedzīgo rokenrola, Balkānu pankroka, folkdžeza, čigānu motīvu, turku maršu un aziātisko melodiju sajaukumu Kusturica savas dzimtenes kultūras kodu nodod tālāk pārējai pasaulei. Skatītājiem būs iespēja no sirds izjust šo Balkānu kolorītu, kam raksturīga sirds atklātība, spēja sirsnīgi izklaidēties, brīvības mīlestība, gara spēks, pateicoties Kusturica vienreizējai personībai un viņa talantam. 

8. augustā 20.00

Stīvens Ridlijs (Lielbritānija)

Harizmātiskā un izteiksmīgā Stīvena Ridlija uzstāšanās kļūs par pašu emocionālāko solo koncertu Jūrmalā, skatītājiem sagādājot neaizmirstamas emocijas. Pateicoties mūziķa prasmei izjust skaņdarbus un nodot savas izjūtas un emocijas publikai, Stīvena Ridlija uzstāšanās aizrauj jau ar pirmajām tās minūtēm. Šis nav koncerts tradicionālajā tā izpratnē, bet gan kaislīga vokāla un klavierspēles “deja” – īsta talanta mono-izrāde. 

 9. augustā 20.00

Daniils Kramers un Deniss Mazhukovs (Krievija)

Divi pasaules slaveni Krievijas džeza mūziķi, kas apveltīti ar neticamu harizmu un virtuozu klavierspēles prasmi, kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves, lai ļautu skatītājiem ienirt džeza un rokenrola atmosfērā, kas pilna ar emocionālu brīvību un mūzikas baudījumu. Deniss Mažukovs– vienīgais mūziķis Krievijā, kam piešķirts gods ierakstīt albumu leģendārajā ierakstu studijā Sun RecordsMemfisā – rokenrola dzimšanas vietā. Daniils Krāmers– unikāls Krievijas džeza pārstāvis, viens no galvenajiem džeza popularizētājiem pasaulē un cilvēks no Ginesa rekordu grāmatas 

10. augustā 18.00

Inese Galante – “Ar mīlestību Jūrmalai”

Šajā vakarā visspilgtākās operu ārijas par mīlestību izpildīs Inese Galante, ko vadošās britu radiostacijas BBC Radio 3 un FM Classic atzīmēja kā vienu no skaistāko soprānu īpašnieci. Inese uzstāsies kopā ar Vīnes operas solistu, izcilo baritonu Martinu Ahraineru un filigrāno klavieru tehnikas īpašnieci Gretu Erharteru-Sargsjanu no Austrijas. Koncertā skanēs īpaši izvēlēti un visu iemīļoti, liriski muzikālie skaņdarbi, emocionālas operas ārijas un dueti par mīlestību.

10. augustā 20.00

Groove, funk, smooth džezs no Amsterdamas – BRUUT!

Stilīgā kvarteta no Amsterdamas BRUUT! mūzika Groove, Funk, Smooth Jazz stilos atsauc atmiņā Tarantino kulta filmas, skaņu plates, kas vienmēr ir modē, un iecienītos vesternus. Viņu  saulainā, ar Amsterdamas brīvības garu piepildītā mūzika, izpaužas kā īpašs kokteilis 60. gadu stilā ar danceun sērfinga mūzikas stilu iezīmēm. Koncertā piedalīsies arī talantīgā grupa no Latvijas – Perpetuum Ritmico (sitamie instrumenti) kopā ar flamenko dejotājiem no teātra Duende. 

11. augustā 20.00

Festivāla “Gala Galante” gala koncerts

Spilgtas tradīcijas un gaišas brīvdienas, kuras katru gadu gaida visi svētku fani un dalībnieki. Jubilejas gadā organizatori sagatavoja īpašu programmu ar spilgtākajiem izpildītājiem no visas pasaules, kas skatītājiem sniegs brīnišķīgu mūziku un neaizmirstamas emocijas. Svētku koncerta programma piedāvā dažādus žanrus – sākot no iecienītākās klasikas līdz apbrīnojamām muzikālām simbiozēm, un, kā vienmēr, krāšņa un nevienu vienaldzīgu neatstājoša, jaunu un varenu muzikālu izpildījumu uguņošana.

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5.-11. augustam. Vairāk informācijas par festivāla programmu lasiet mājas lapā www.festivalsummertime.com.

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

***

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, AS “Latvijas Gāze”,t/c “Spice”, Domenikss, Viktora Tihonova advokātu birojs, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”, SIA “Bazalts”, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā rīta avīze”, interneta-žurnāls brunch.lv.

Koncertā “Gala Galante” uzstāsies spilgtākās pasaules skatuves zvaigznes

11. augustā Dzintaru koncertzālē norisināsies 15. starptautiskā festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” tradicionālais galā koncerts – tā ir gaiša tradīcija un spilgti svētki, kurus ik gadu ar nepacietību gaida visi festivāla cienītāji un tā dalībnieki. Šajā, festivāla jubilejas gadā, galā koncerta organizatori ir sarūpējuši īpašu programmu ar spilgtiem skatuves māksliniekiem no visas pasaules, kuri skatītājiem dāvās brīnišķīgu mūziku un neaizmirstamas emocijas.

Starptautiskā mūzikas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” galā koncerts – “Gala Galante” ir ne tikai šī festivāla kulminācija, bet arī atstāj patīkamu pēcgaršu par vasaras atmiņām Jūrmalā. Šogad mūzikas svētku noslēdzošais koncerts būs vēl īpašāks – tā programma paredz žanru dažādību – no iemīļotās klasikas līdz apbrīnojamām mūzikas simbiozēm, un, kā vienmēr – krāšņa un nevienu vienaldzīgu neatstājoša, jaunu un varenu muzikālu izpildījumu uguņošana.

Galā koncertā skatītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt izpildītāju un mūziķu zvaigžņu sastāvu: baritonu no Vīnes operas Martinu Ahraineru, kura uzstāšanos pavadīs filigrānās piano tehnikas īpašniece Grēta Erhartere-Sargsjana no Austrijas, pazīstamo kontrtenoru Sergeju Jēgeru, slaveno Latvijas pianistu Andreju Osokinu un dziedātāju Intaru Busuli un, protams, pašu festivāla mūzu, visā pasaulē pazīstamo operas dīvu Inesi Galanti (soprāns). Šajā vakarā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps arī divi Krievijas šovmeņi un klavierspēles ģēniji – Daniils Krāmers un rokenrola zvaigzne Deniss Mažukovs. Uzstāsies arī kvartets no Amsterdamas – Bruut!, kuri kā spilgts Groove, Funk un Smooth Jazzmūzikas stila atklājums Latvijas publikai būs palikuši atmiņā jau no iepriekšējā – 10. augusta vakara – viņu solo koncerta. Amsterdamas brīvības gara piesātinātajā koncertā uzstājoties ar talantīgo Latvijas grupu Perpetuum Ritmico un flamenko dejotājiem no teātra Duende.

Tāpat “Gala Galante” koncerta klausītājus tradicionāli priecēs konkursa “Ineses Galantes Talanti” laureāti – jaunie mākslinieki kārtējo reizi patīkami pārsteigs klausītājus ar savu augošo meistarību, liks smaidīt un izjust lepnumu par tik talantīgu mūsu valsts jauno paaudzi. 

Visu galā koncerta uzstāšanos pavadītāji būs nu jau 15 gadus par neatņemamu Ineses Galantes mūzikas svētku sastāvdaļu esošais Festivāla orķestris, kurā īpaši festivālam ir apvienojušies labākie Latvijas mūziķi tā pastāvīgā diriģenta Ekharta Vičika (Ekhart Wycik, Vācija) vadībā. 

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5.-11. augustam. Vairāk informācijas par festivāla programmu lasiet mājas lapā www.festivalsummertime.com.

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

***

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, AS “Latvijas Gāze”,t/c “Spice”, Domenikss, Viktora Tihonova advokātu birojs, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”, SIA “Bazalts”, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā rīta avīze”, interneta-žurnāls brunch.lv.

Nīderlandes stilīgākais kvartets BRUUT! uzstāsies Summertime festivālā

Pirmo reizi Latvijā, 15. jubilejas mūzikas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros, kas norisināsies no 5.-11. augustam, Dzintaru koncertzālē, izskanēs Groove, Funk un Smooth Jazz mūzika stilīgākā kvarteta BRUUT! no Amsterdamas izpildījumā. Viņu saulainā, ar Amsterdamas brīvības garu piepildītā mūzika, izpaužas kā īpašs kokteilis 60. gadu stilā ar danceun sērfošanas mūzikas stilu iezīmēm, kā arī atsauc atmiņā Tarantino kulta filmas, skaņu plates, kas vienmēr ir modē, kā arī iecienītos vesternus. 

Pēdējo gadu laikā Nīderlandes kvartets ir iekarojis koncertzāles, džeza un teātra skatuves Japānā, Polijā, Burkinafaso, Vācijā, Anglijā, Dienvidāfrikā, Spānijā, Surinamā, Turcijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Pēdējo gadu laikā radošākais un inovatīvākais kvartets no Nīderlandes ir iekarojis koncertzāles, džeza un teātra skatuves. BRUUT! – tie ir četri harizmātiski un izsmalcināti mūziķi – Mārtens Hogenhjuis (saksofons), Folkerts Osterbīks (Hammonda ērģeles), Tomass Rolfs (kontrabass) un bundzinieks Fēlikss Šlarmans – visi apguvuši džezu Amsterdamas konservatorijā, taču spēlē 60. gadu rokenrola, ritma un blūza stilā, kas klausītājus neatstāj vienaldzīgus. 

Mūziķi Ineses Galantes festivālā Jūrmalā uzstāsies pirmo reizi un pierādīs Latvijas klausītājiem, ka “BRUUT! tika izgudrots dejām!”. Viņi spēlē mūziku sākot ar pazīstamiem šlāgeriem līdz pat nepieslīpētai improvizācijai, savos koncertos apvienojot tādu mūziku, kuru klausoties, nav iespējams nosēdēt mierā un tiek aizturēta elpa. 

“Mūsu mūzika ir vairāku stilu, kas mums patīk, apvienojums – no bībopa (40.to gadu džeza stila) līdz hard-rokam. Mēs to dēvējam par “Bruut music”,” stāsta bundzinieks Fēlikss Šlarmans.

Tulkojumā no holandiešu valodas grupas nosaukums nozīmē “bargs”, “brutāls”, kas pilnībā ataino enerģijas spēku, ko pārraida viņu spēcīgā mūzika, kuru vienā vārdā var dēvēt par “kulta mūziku”. Nīderlandes kvartets sev piesaista uzmanību ne tikai ar mūzika, bet arī ar vizuālo tēlu – kvarteta dalībnieki izskatās neticami pievilcīgi melnos klasiskos uzvalkos un perfekti ieveidotās frizūrās! Amerikāņu žurnāls “Esquire” novērtēja šī mūzikas kvarteta stilu, nodēvējot BRUUT! par “stilīgāko grupu” no Nīderlandes.

Koncertā piedalīsies arī talantīgais kolektīvs no Latvijas – Perpetuum Ritmico (sitamie instrumenti), kas uzstāsies kopā ar flamenko dejotājiem no teātra “Duende”, liekot klausītājiem aizceļot uz karstajām, spāniski runājošajām zemēm un izbaudīt gan ritmisku mūziku, gan elegantu deju.

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5.-11. augustam. Vairāk informācijas par festivāla programmu lasiet mājas lapā www.festivalsummertime.com.

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

***

Mūzika:

BRUUT! – Prince

BRUUT! – Glimpse

BRUUT! – Baha (live @TivoliVredenburg Utrecht)

BRUUT! – Loulou (live @TivoliVredenburg Utrecht)

Bruut! playing their new track Surf

Perpetuum Ritmico – Hispanico

***

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, t/c “Spice”, Domenikss, Viktora Tihonova advokātu birojs, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”, SIA “Bazalts”, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā rīta avīze”, interneta-žurnāls brunch.lv.

Franču džeza karaliene Mina Agossi – festivāla Summertime atklāšanā

5. augustā, Dzintaru koncertzālē startēs viens no gaidītākajiem šīs vasaras festivāliem – 15. jubilejas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. Īpaša dāvana festivāla svinīgās atklāšanas koncertā būs franču džeza karalienes Mina Agossi uzstāšanās, kopā ar iepriekš izziņotajiem kulta filmas “Bada Spēles” skaņu ieraksta autoriem – pasaulslaveno grupu no ASV – Hypnotic Brass Ensemble.

Dziedātājas Mina Agossi ir pazīstama ar savām pasaules slaveno hitu aranžijām, tā, piemēram, The Beatles dziesmas, britu rok-grupas Pink Floyd dziesma “Money”, Džimija Hendriksa “Voodoo Chile”, Telēniusa Monka (Thelonius Monnk) dziesma “Well You Needn’t” u.c. Minas repertuārā ir gan pasaules mūzika, gan blūzs, gan džezs, un pat roks – šāds jaudīgs mūzikas apvienojums pozicionē dziedātāju ārpus jebkādiem mūzikas rāmjiem un modeļiem. Pēc ilgstošas dzīves Spānijā, Agossi atgriezās Parīzē, nepārtraukti turpinot koncertēt Eiropā un Amerikā. Viņa tika nominēta prestižajai franču Victoires du Jazz balvai, kā arī sadarbojas ar pasaules džeza leģendu, saksofonistu Ārčiju Šepu (Archie Schepp), ar kuru kopā pulcē pilnas koncertzāles visā pasaulē. 5. augustā Mina Agossi pirmo reizi uzstāsies Latvijas klausītājiem, festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” atklāšanas koncerta ievaros, Dzintaru koncertzālē. 

Šajā dienā uzstāsies arī iepriekš izziņotie un latviešu klausītāju gaidītie kulta filmas “Bada Spēles” skaņu ieraksta autori – pasaulslavenā grupa no ASV – Hypnotic Brass Ensemble. Papildus solo gabaliem, kurus mūziķi izpildīs koncertā Jūrmalā, grupas Hypnotic Brass Ensemble panākumu sarakstā ir arī sadarbība ar tādiem slaveniem izpildītājiem kā Prince, Snoop Dogg, Blur, Gorillaz un citiem.

Svētku koncertā, kas veltīts festivāla jubilejai, tradicionāli uzstāsies arī konkursa “Inseses Galantes talanti” laureāti, bet šī vakara vadītājs būs Valters Krauze. 

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5.-11. augustam. Vairāk informācijas par festivāla programmu lasiet mājas lapā www.festivalsummertime.com.

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

***

Mūzika:

Mina Agossi

Mina Agossi Trio – Caravan (D. Ellington)

***

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, t/c “Spice”, Domenikss, Viktora Tihonova advokātu birojs, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”, SIA “Bazalts”, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā rīta avīze”, interneta-žurnāls brunch.lv.

Inese Galante: operas ārijas par mīlestību Jūrmalā

10. augustā, 15. jubilejas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros, Dzintaru koncertzāles mazajā zālē izskanēs spilgtākās operas ārijas par mīlestību, tās izpildīs Inese Galante, kuras balsi vadošo Lielbritānijas radio staciju BBC Radio 3 un FM Classic vadītāji atzinuši kā vienu no skaistākajiem soprāna tembriem. Inese uzstāsies kopā ar Vīnes operas solistu, izcilo baritonu Martinu Ahraineru un filigrānas klavierspēles tehnikas īpašnieci – Grētu Erharteri-Sargsjanu no Austrijas.

Labākā pasaules klasiskās mūzikas baudījuma cienītājiem festivāla patronese Inese Galante ir sagatavojusi unikālu koncertu Dzintaru koncertzāles mazajā zālē. Pateicoties tās vienreizējai akustikai, operas vokāls šajā zālē skan ārkārtīgi intīmi un tajā pašā laikā cēli. Koncertā, kura iedvesmas avots ir mīlestība pret Jūrmalu, skatītājiem un mākslu, izskanēs operas ārijas par mīlestību, kā arī liriskas mūzikas kompozīcijas – klausītāji varēs pilnā mērā izbaudīt patiesi dižu un izjustu mūziku dziļi sirsnīgā un virtuozā izpildījumā.

“Ik reizi, tiekoties ar saviem uzticamajiem klausītājiem, izjūtu patīkamu satraukumu un sirds siltas izjūtas, tāpēc katrs koncerts man ir pozitīva emociju apmaiņa ar auditoriju, mīlestība katrā rindiņā, katrā vārdā. Gadu no gada mani skatuves partneri, nepārspīlējot, ir grandiozi mūziķi, kuri uzstājas uz labākajām koncertu skatuvēm visā pasaulē, taču, neskatoties uz viņu kolosālo uzstāšanās pieredzi, pēc katras uzstāšanās reizes mūsu festivālā – gluži tāpat kā es, tie atzīstas mīlestībā Jūrmalai un tās klausītājiem. Manos koncertos man galvenais ir dot daļu savas mīlestības klausītājiem, šim nolūkam mūzika ir labākais avots,” stāsta Inese Galante.

Dzintaru koncertzāles mazajā zālē izskanēs īpaši izvēlēti un visu iemīļoti liriski muzikālie skaņdarbi, emocionālas operas ārijas un dueti par mīlestību. Koncerts “Inese Galante – ar mīlestību Jūrmalai” – tā ir unikāla iespēja izbaudīt īstus operas šedevrus operai neraksturīgā vidē.

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5.-11. augustam. Vairāk informācijas par festivāla programmu lasiet mājas lapā www.festivalsummertime.com 

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv 

***

Mūzika:

Inessa Galante

Festival Summertime 2018 / Inessa Galante and friends

INESSA GALANTE – Adagio Albinoni

Bariton: Martin Achrainer – A.Mozart, DON GIOVANNI: “Deh, vieni alla finestra”

***

***
Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, t/c “Spice”, Domenikss – Daimler Mercedes-Benz ģenerālpārstāvis Latvijā, Viktora Tihonova advokātu birojs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”,  SIA Bazalts”, Anders Wall Stiftelse, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”,  Poetica, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā rīta avīze”, interneta žurnāls brunch.lv.

Par godu festivāla Summertime jubilejai tiks izdota pastmarka ar Ineses Galantes attēlu

Šogad starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” svin savu 15. jubileju. Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Latvijas Pastu ir izdevis īpašu personalizēto pastmarku par godu festivāla Summertime jubilejas sezonai – uz tās attēlota dīva Inese Galante.

Šovasar no 5. līdz 11. augustam jau piecpadsmito reizi risināsies viens no lielākajiem starptautiskajiem mūzikas festivāliem Latvijā – “Summertime – aicina Inese Galante”, Dzintaru koncertzālē uz vienas skatuves pulcējot spožākās fanka, džeza, rokenrola, latīņu, Balkānu un klasiskās mūzikas zvaigznes. Par godu šim grandiozajam un nozīmīgajam galvaspilsētas kultūras dzīves notikumam sadarbībā ar Latvijas Pastu tiks izdota personalizētā pastmarka ar festivāla mūzas attēlu. 

“Es ļoti priecājos, ka festivālam tik nozīmīgā gadā sadarbībā ar Latvijas Pastu tiks izdota personalizētā pastmarka. Šis notikums man ir liels pagodinājums un tajā pašā laikā nes arī lielu atbildību, lai arī turpmāk priecētu savu uzticamo auditoriju ar interesantiem projektiem, kuri noteikti attīstīsies un mainīsies,” stāsta Inese Galante. 

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” risināsies Jūrmalā no 5. līdz 11. augustam. 

Detalizēta festivāla programma aplūkojama mājas lapā www.festivalsummertime.com.

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī vietnē www.bilesuparadize.lv.

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, t/c “Spice”, Domenikss - Daimler Mercedes-Benz ģenerālpārstāvis Latvijā, Viktora Tihonova advokātu birojs, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”, SIA “Bazalts”, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas Viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā Rīta Avīze”, interneta-žurnāls brunch.lv.

Džezmenis Daniils Krāmers – atkal Jūrmalā!

9.augustā, jubilejas mūzikas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros, divi pasaules slaveni Krievijas džeza mūziķi – Daniils Krāmers un Deniss Mažukovs kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves, lai ļautu skatītājiem ienirt džeza un rokenrola atmosfērā, kas pilna ar emocionālu brīvību un mūzikas svētkiem. 

Deniss Mažukovs– vienīgais mūziķis Krievijā, kam bijis tas gods ierakstīt albumu leģendārajā ierakstu studijā Sun RecordsMemfisā – rokenrola dzimšanas vietā. Daniils Krāmers– unikāls Krievijas džeza pārstāvis, viens no spilgtākajiem džeza popularizētājiem pasaulē, kura sasniegumi ir atzīmēti Ginesa rekordu grāmatā – apveltīts ar neticamu harizmu un virtuozu klavierspēles prasmi. Mākslinieki vārda vistiešākajā nozīmē izdzīvo katru savu uzstāšanos un atzīst, ka viņus apvieno patiesa, neviltota mīlestība pret mūziku un savu aicinājumu: 

Mēs gūstam labu baudu uz skatuves, un to jūt visi, kas atrodas zālē. Džezs un rokenrols ir kā tēvs un dēls. Rokenrols – ģeniāls džeza bērns. Uz šo koncertu mēs aicinām ikvienu, kas vēlas atjaunināt savu dvēseli un iegūt garīgo veselību, jo mūzika vienmēr pastāstīs to, ko vārdi nespēj izteikt. Un vārdi palīdzēs tad, kad mūzika būs bezspēcīga. Tāpēc cilvēcei ir tik daudz mākslas veidu – katrs no tiem runā savā valodā.”

Šajā vakarā Daniils Krāmers un Deniss Mažukovs viesus iepazīstinās ar savu autorprogrammu, kuru izsmalcinātā Jūrmalas publika līdz šim vēl nav dzirdējusi. Tā ir unikāla divu pilnīgi atšķirīgu, bet vienlaikus līdzīgu, mūzikas žanru temperamentu kombinācija. Temperamentīgs, spilgts, emocionāls un virtuozs – tieši tāds būs divu slaveno džeza meistaru koncerts.

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5.-11. augustam. 

Detalizēta festivāla programma aplūkojama mājas lapā www.festivalsummertime.com.

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī vietnē www.bilesuparadize.lv.

***

Mūzika:

Deniss Mažukovs, Daniils Krāmers

***

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, t/c “Spice”, Domenikss, Viktora Tihonova advokātu birojs, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”, SIA “Bazalts”, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā rīta avīze”, interneta-žurnāls brunch.lv.