Ar grandiozu koncertu noslēdzies festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante

Svētdien noslēdzies nu jau trīspadsmitais starptautiskais mūzikas festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante, kurš Jūrmalā uz vienas skatuves pulcēja izcilus mūziķus gan no Latvijas, gan ārzemēm. No 9. līdz 13. augustam Dzintaru koncertzālē notika seši koncerti, kuros izskanēja dažādu mūzikas žanru un virzienu kompozīcijas no vieglas klasikas un akadēmiskās mūzikas līdz etniskiem motīviem un brīvdomīgam ņūdžezam.

Festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante ir jau labi nostiprinājusies tradīcija Jūrmalas kultūras dzīvē. Katru vasaru šie mūzikas svētki pulcē pilnu Dzintaru koncertzāli, neatstājot vienaldzīgu nevienu festivāla apmeklētāju. Šogad Summertime priecēja publiku ar piesātinātu programmu. Tā, piemēram, festivāla atklāšana 9. augustā noritēja mīlestības zīmē ar saukli VIVA AMOR! un bija veltīta mīlestībai un mīlas duetiem. 10. augustā pēc neskaitāmiem festivāla apmeklētāju lūgumiem Jūrmalu atkal apciemoja leģendārais pianists Daniels Krāmers (Krievija) kopā ar slaveno saksofonistu duetu Bril Brothers (Krievija).

11. augustā pirmo reizi Latvijā uzstājās viens no pasaulē labākajiem ņūdžeza ansambļiem Club des Belugas (Vācija). Kolektīvs iemantoja publikas mīlestību, pateicoties spilgtajai žanru daudzveidībai, apvienojot Eiropas lounge, elektrosvingu, soulmūziku un brazīliešu ritmus. 12. augusts festivāla apmeklētājiem būs palicis prātā ar slavenā Latvijas pianista Reiņa Zariņa solokoncertu un Itālijas ansambļa Klezmerata Fiorentina uzstāšanos. Kolektīva daiļrade ir klezmeru, Balkānu un itāļu mūzikas simbioze, kuru Jūrmalā pavadīja aplausu vētra.

Grandiozie mūzikas svētki noslēdzās 13. augustā ar tradicionālo Galā koncertu, kurā uzstājās gan vietējie, gan ārvalstu mākslinieki, kā arī konkursa Ineses Galantes talanti laureāti.

Festivālu piedāvāja Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Itālijas Republikas vēstniecību Latvijā, AS Grindeks, Domenikss – Mercedez-Benz ģenerālpārstāvi Latvijā, tirdzniecības centru Spice, Radio Baltсom un izdevniecību Rīgas Viļņi.

«SUMMERTIME – aicina Inese Galante»: mūzikas svētku kulminācija festivāla Galā koncertā

13. augustā Dzintaru koncertzālē tradicionāli notiks jau 13. starptautiskā mūzikas festivāla Summertime – aicina Inese Galante Galā koncerts. Kā vienmēr klausītājus gaida emociju un sajūtu virpulis, ko izraisīs stilistiskā un žanru daudzveidība: spilgtu vietējo un ārzemju izpildītāju, kā arī jauno talantu uzstāšanās un, protams, arī virkne dažādu pārsteigumu.

Grandiozais festivāla Summertime Galā koncerts ir cienīgs Ineses Galantes muzikālo svētku noslēgums. Tikai Galā koncertā kopā ar festivāla patronesi skatītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt vienā koncertā zvaigžņu sastāvu, tostarp leģendāro džeza pianistu Danielu Krāmeru (Krievija), kuram, lai varētu piedalīties Summertime, bija jāpārceļa savs festivāls Jekaterinburgā uz citu laiku un jārisina šis jautājums pat valsts līmenī tikai ar vienu mērķi – uzstāties uz leģendārās Jūrmalas Dzintaru koncertzāles skatuves. Par vakara kulmināciju kļūs brazīliešu ritmi pasaulē populārā ņūdžeza kolektīva Club des Belugas (Vācija) izpildījumā. Šīs grupas mūzika daudzkārt ir izmantota pasaulē labi zināmu zīmolu, piemēram, Mercedes-Benz, BMW, Lexus, Victoria’s Secret, Martini u.c., reklāmās.

Galā koncertā uzstāsies arī jau senāk iemīļoti festivāla viesi: Oļesja Petrova (Krievija), kura kļuvusi slavena, pateicoties savam apburošajam mecosoprānam, kā arī labi zināmi Latvijas mūziķi – Sergejs Jēgers un Intars Busulis. Vietu pie diriģenta pults ieņems festivāla mākslinieciskais vadītājs Ekharts Viciks (Vācija). Par programmas neatņemamu daļu kļūs konkursa Ineses Galantes talanti laureātu uzstāšanās. Viņi muzicēs gan kā solo mākslinieki, gan kopā ar jau labi zināmiem mūziķiem, šādi vēlreiz pārsteidzot klausītājus ar savu talantu un progresējošo meistarību un liekot pasmaidīt un lepoties ar mūsu valsts radošo potenciālu.

Vairāk par festivāla programmu un dalībniekiem – oficiālajā tīmekļa vietnē www.festivalsummertime.com.
Festivāla Summertime – aicina Inese Galante koncertu biļetes ir pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

Festivālu piedāvā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Itālijas Republikas vēstniecību Latvijā, AS Grindeks, Domenikss – Mercedez-Benz ģenerālpārstāvi Latvijā, tirdzniecības centru Spice, Radio Baltсom un izdevniecību Rīgas Viļņi.

SUMMERTIME: pasaulslavens pianists Ineses Galantes festivālā

Starptautiskā mūzikas festivāla SUMMERTIME – ielūdz Inese Galante ceturtajā dienā klausītājus priecēs viens no spilgtākajiem jaunajiem Latvijas pianistiem Reinis Zariņš. 12. augustā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē Reinis, trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, uzstāsies publikas priekšā ar savu unikālo programmu, kura ir patiess klasiskās mūzikas paraugs.

Pasaulē labi zināmais pianists rīdzinieks Reinis Zariņš ir uzvarējis 11 starptautiskos konkursos, piedalījies prestižos festivālos gan Eiropā, gan ASV, kā arī saņēmis Gada labākā mākslinieka balvu. Mūziķa radošajā bagāžā ir sadarbība ar tādiem slaveniem kolektīviem un diriģentiem kā Maskavas kamerorķestris, Kremerata Baltica, Ostrobothnian Chamber orchestra, Pjērs Bulēzs, Pēters Etvošs, Pablo Erass-Kasado, Djego Masons un citi. Reinis jau kopš desmit gadu vecuma uzstājas uz lielākajām pasaules koncertzāļu skatuvēm kā solists, un viņa repertuārā harmoniski savijas dažādi muzikālie žanri līdz ar multimediju projektiem.

“Inesi Galanti Latvijas publika ir ļoti iemīļojusi, un tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka viņas festivāls Summertime jau ir laba un kārtīgi nostiprinājusies tradīcija un festivāla koncerti saņem plašu auditorijas atzinību. Man ir liels gods šogad uzstāties ar solokoncertu Summertime ietvaros, jo, manuprāt, tā ir iespēja piedāvāt Latvijas skatītajiem manu mūziku citādāk, jaunā veidā, galu galā – muzikālā daiļrade jau apriori ir paredzēta skatītājiem,” teica Reinis Zariņš.

Šobrīd Reinis dzīvo Londonā, bet regulāri sniedz koncertus dzimtajā Latvijā, lai priecētu klausītājus ar jaunām un neparastām programmām. Šogad klajā tiks laists pianista trešais studijas albums ar miniatūru ciklu, kuru tieši slavenajam pianistam ir sarakstījuši zināmākie Latvijas komponisti.

Reinis Zariņš uzstāsies Dzintaru koncertzālē 12. augustā festivāla Summertime – ielūdz Inese Galante ietvaros, sniedzot vienu dienas koncertu, kas pirmo reizi pieteikts festivāla programmā. Atgādinām, ka šovasar festivāls norisināsies no 9. līdz 13. augustam Dzintaru koncertzālē.

VIDEO:

Vairāk par festivāla programmu un dalībniekiem – vietnē www.festivalsummertime.com.
Festivāla Summertime – ielūdz Inese Galante koncertu biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

Festivālu piedāvā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Itālijas Republikas vēstniecību Latvijā, AS Grindeks, Domenikss – Mercedes-Benz ģenerālpārstāvi Latvijā, tirdzniecības centru Spice, Radio Baltkom un izdevniecību Rīgas Viļņi.

Festivāla “SUMMERTIME – ielūdz Inese Galante” intriga – divi saksofoni un klavieres

10. augustā – starptautiskā mūzikas festivāla “SUMMERTIME – ielūdz Inese Galante” otrajā dienā – uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzstāsies trīs patiesi spilgtas personības: leģendārais džeza pianists Daniels Krāmers (Krievija) un slavenie saksofonisti brāļi Briļi (Bril Brothers, Krievija). Jūrmalā šie mūziķi spēlēs džeza ansambļa pavadījumā.

Visā pasaulē zināmo džeza pianistu Danielu Krāmeru Latvijas publika iepazina pagājušajā gadā notikušajā festivālā, kad mūziķis uzstājās pilnas skatītāju zāles priekšā un noslēgumā saņēma aplausu vētru. Pēc neskaitāmiem klausītāju lūgumiem Daniels Krāmers pārcēla plānoto festivālu Jekaterinburgā un risināja šo jautājumu pat valstiskā mērogā, lai tikai varētu piedalīties arī šī gada “Summertime” un atkal kāpt uz Dzintaru koncertzāles skatuves ar savu muzikālo programmu. Leģendārā pianista koncerti ir norisinājušies labākajās Francijas, ASV, Spānijas, Austrālijas, Ķīnas, Āfrikas un Centrālamerikas koncertzālēs, un mākslinieka profesionālā izpildījuma tehnika un viņa pārsteidzošā harizma iekaro klausītāju sirdis visā pasaulē. Daniela Krāmera koncerti vienmēr ir ļoti emocionāli un skar dziļākos dvēseles slāņus jebkura vecuma klausītājiem. Visos mūziķa koncertos publika maestro aplaudē, stāvot kājās.

Savukārt mūziķi brāļi Briļi ir dzimuši vienā no zināmākajām muzikālajām ģimenēm Maskavā – viņu tēvs ir leģendārais džeza pianists Igors Briļs. Šobrīd slavenie mūziķi ir pieprasīti mākslinieki un bieži viesi ievērojamākajos džeza pasaules notikumos. Viņu repertuārā ir četri solo albumi, kuri izpelnījušies gan publikas, gan profesionāļu atzinību. Brāļu popularitāti pasaulē ir vairojusi arī sadarbība ar tādiem džeza guru kā basisti Nats Rīvzs un Nīls Oisteds Pedersens, saksofonisti Kenijs Gerets, Deivs Libmans un Bils Evanss, kā arī pianists un komponists Deivs Brūbeks. Viņu uzstāšanās ir ne tikai džeza standartu interpretācijas, bet arī spilgta, neatkārtojama un temperamentīga spēles maniere, kas ilgi paliek atmiņā.

Daniels Krāmers un brāļi Briļi pirmo reizi uzstāsies kopā uz vienas skatuves Jūrmalā festivāla “Summertime – ielūdz Inese Galante” ietvaros. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves mūziķi uzstāsies kopā ar džeza ansambli, kurā ietilpst kontrabass un sitamie instrumenti. Atgādinām, ka šogad festivāls norisināsies no 9. līdz 13. augustam Dzintaru koncertzālē.

Video ar Danielu Krāmeru:

Video ar brāļiem Briļiem:

Vairāk par festivāla programmu un dalībniekiem – vietnē www.festivalsummertime.com.
Festivāla “Summertime – ielūdz Inese Galante” koncertu biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visa Latvijā, kā arī tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

Festivālu piedāvā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Itālijas Republikas vēstniecību Latvijā, AS Grindeks, Domenikss – Mercedes-Benz ģenerālpārstāvi Latvijā, tirdzniecības centru Spice, Radio Baltkom un izdevniecību Rīgas Viļņi.

SUMMERTIME: kolorīts ņūdžezs Ineses Galantes festivālā

Starptautiskā mūzikas festivāla “SUMMERTIME – ielūdz Inese Galante” trešā diena pārsteigts klausītājus ar kolorītu ņūdžezu: pirmo reizi Latvijā 11. augustā uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzstāsies spilgtais ansamblis Club des Belugas (Vācija) ar saulainajā Kalifornijā dzimušo harizmātisko solisti Brendu Boikinu.

Muzikālā kolektīva Club des Belugas repertuārā ir ne tikai džeza melodijas, bet arī fanks, soulmūzika, Brazīlijas ritmi, Eiropas lounge, elektrosvings un, protams, drosmīgas improvizācijas. Pateicoties spēcīgajai harizmai, fantastiskajām vokālajām dotībām un enerģiskajām deju melodijām, ansambļa vokālisti vienmēr uzstājas pilnas skatītāju zāles priekšā uz labākajām skatuvēm visā pasaulē.

Jāpiebilst, ka ansamblim nav pastāvīgu solistu – Club des Belugas regulāri sadarbojas ar Eiropas un ASV labākajiem džeza izpildītājiem. Daudzas kolektīva kompozīcijas ir izmantotas filmās, televīzijas šovos un visā pasaulē zināmu starptautisku uzņēmumu reklāmās, piemēram, Mercedes-Benz, BMW, Lexus, Martini, Samsung, LG Electronics, Victoria’s Secret un daudzās citās.

Pirmo reizi Club des Belugas uzstāsies uz skatuves Latvijā festivālā “Summertime – ielūdz Inese Galante”. Šovasar festivāls notiks no 9. līdz 13. augustam Dzintaru koncertzālē.

VIDEO:

Vairāk par festivāla programmu un dalībniekiem – tīmekļa vietnē www.festivalsummertime.com.
Festivāla “Summertime – ielūdz Inese Galante” koncertu biļetes ir pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

Festivālu piedāvā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Itālijas Republikas vēstniecību Latvijā, AS Grindeks, Domenikss – Mercedes-Benz ģenerālpārstāvi Latvijā, tirdzniecības centru Spice, Radio Baltkom un izdevniecību Rīgas Viļņi.

Itāļu mūzika ar Balkānu akcentu Ineses Galantes festivālā SUMMERTIME

12. augustā nu jau 13. starptautiskā mūzikas festivāla SUMMERTIME – ielūdz Inese Galante ietvaros Dzintaru koncertzālē uzstāsies slavenais ansamblis Klezmerata Fiorentina no Itālijas, kura daiļrade atspoguļo klezmeru, Balkānu un itāļu mūzikas simbiozi, koncertos vienmēr izraisot vētrainas ovācijas.

Klezmerata Fiorentina ir virtuozu mūziķu kvartets no Florences operas un simfoniskās mūzikas orķestra Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino: Igors Polesickis (vijole), Rikardo Kročilla (klarnete), Frančesko Furlaničs (akordeons) un Rikardo Donati (kontrabass).

1928. gadā dibinātais orķestris Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino ir kļuvis par vienu no pasaules labākajiem orķestriem – ir daudz ierakstu orķestra izpildījumā, kuri godalgoti ar prestižām starptautiskajām prēmijām, tostarp arī Grammy Award. Viens no spilgtākajiem notikumiem orķestra pēdējo sezonu laikā bija tā trešā koncerttūre Japānā un Eiropas turneja, ietverot koncertus Varšavā, Vīnes Musikverein, Frankfurtē un Bādenbādenē. Šie koncerti noritēja orķestra goda diriģenta Zubina Metas, kurš savukārt ir sens ansambļa Klezmerata Fiorentina cienītājs, vadībā.

“Katru reizi, kad viņus dzirdu, es nezinu, smieties vai raudāt , jo viņi arī spēlē tā, lai smietos un raudātu. Es viņus iesaku it visur, jo tā ir ne tikai lieliska izklaide, bet arī fantastiska spēle,” par Klezmerata Fiorentina stāsta izcilais diriģents Zubins Meta.

Latvijas publika pirmo reizi dzirdēs ansambli, pateicoties slavenā kamerorķestra Maskavas virtuozi (Виртуозы Москвы), kuri pērn izcili uzstājās festivālā Summertime – ielūdz Inese Galante, rekomendācijām. Šovasar festivāls notiks no 9. līdz 13. augustam Dzintaru koncertzālē.

Ansambļa video:

Vairāk par programmu un festivāla dalībniekiem – tīmekļa vietnē www.festivalsummertime.com.
Festivāla Summertime – ielūdz Inese Galante koncertu biļetes ir pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

Festivālu piedāvā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Itālijas Republikas vēstniecību Latvijā, AS Grindeks, Domenikss – Mercedes-Benz ģenerālpārstāvi Latvijā, tirdzniecības centru Spice, Radio Baltkom un izdevniecību Rīgas Viļņi.

Papildinformācija:
Diāna Galante
Festivāla Summertime – ielūdz Inese Galante direktore
Tālrunis: +371 20508605
E-pasts: diana@inessagalante.com
www.festivalsummertime.com, www.inesegalante.com
facebook.com/InesesGalantesFonds

Festivālā “Summertime – aicina Inese Galante” mainīts 11. augusta koncerta mākslinieks

Cien., festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” apmeklētāji,

informējam, ka 11. augustā ir mainīta festivāla programma. Koncerta “SVINGA KAISLĒ. ALISE FRENSISA” vietā plkst.20.00 Dzintaru koncertzālē būs iespēja dzirdēt vienu no pasaules izteiksmīgākajiem ņūdžeza kolektīviem – Club des Belugas (Vācija).  

Kā rīkoties ar iegādātajām e-biļetēm

a)     Ar jau iegādāto e-biļeti Jums ir iespēja 11. augustā plkst.20.00 Dzintaru koncertzālē apmeklēt koncertu “CLUB DES BELUGAS”.

b)     Ja koncertu apmeklēt nevēlaties, nauda Jums tiks pārskaitīta atpakaļ bankas kontā, no kura veikts maksājums.  SVARĪGI! Par naudas atgriešanu iepriekš jāpaziņo līdz 20. jūnijam, rakstot uz ingmars.vigners@inessagalante.com.

*Fiziski iegādātās (drukātās) biļetes var samainīt pret naudu jebkurā “Biļešu Paradīze” kasē, līdz koncerta sākumam (11. augusta plkst.20.00).

Izziņota festivāla SUMMERTIME – aicina Inese Galante programma

No 9. līdz. 13. augustam Jūrmalā Dzintaru koncertzālē norisināsies jau 13. starptautiskais mūzikas festivāls SUMMERTIMEaicina Inese Galante. Latvijas izcilā soprāna Ineses Galantes aicināti, tajā pulcēsies vieglas klasikas, džeza, ņūdžeza, pasaules un akadēmiskās mūzikas atzītākie pašmāju un ārvalstu mākslinieki.

SUMMERTIMEaicina Inese Galante šovasar klausītājiem piedāvās gan nedzirdētus mūziķus, gan vienmēr gaidītus un augsti vērtētus māksliniekus. Pēc festivāla fanu pieprasījuma Jūrmalā atgriezīsies leģendārais klavieru virtuozs Daniils Krāmers (Даниил Крамер, Krievija), kopā ar viņu ieradīsies slavenās Briļu mūziķu dinastijas saksofonu duets Bril Brothers (Krievija), pirmo reizi Latvijā un festivālā viesosies viens no pasaules labākajiem ņūdžeza ansambļiem Club des Belugas (Vācija/ASV), tāpat arī uz Dzintaru koncertzāles skatuves debitēs pazīstamā Itālijas simfoniskā un opermūzikas orķestra (Orchestra del Maggio Musicale) ansamblis Klezmerata Fiorentina (Itālija). Solo koncertu dzimtajā Latvijā sniegs Londonā dzīvojošais pianists Reinis Zariņš, bet festivāla atklāšanas un noslēguma koncertos kopā ar Inesi Galanti muzicēs pieprasītais latviešu basbaritons Egils Siliņš, Latvijas spožākais kontrtenors Sergejs Jēgers, pianistu dinastijas pārstāvis Andrejs Osokins, daudzu iemīļotais Intars Busulis un apburošais mecosoprāns Oļesja Petrova (Олеся Петрова, Krievija).

Inese Galante, festivāla SUMMERTIMEaicina Inese Galante idejas autore un patronese: “Katrs Summertime man personīgi ir radošs un aizkustinošs notikums. Tāpēc es no sirds priecājos, ka vairāk nekā desmit festivāla pastāvēšanas gados mums kopā ir izdevies to saturiski pilnveidot, saglabājot būtiskākās vērtības – nemainīgi augstus muzikālās kvalitātes standartus un ģimenisku, draudzīgu gaisotni, kurā vienmēr gaidīti ir visi – gan festivāla mākslinieki, gan apmeklētāji.”

Rita Sproģe, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja: “Festivāls SUMMERTIMEaicina Inese Galante ir viens no senākajiem Jūrmalas kultūras dzīves lielajiem notikumiem, kļūstot par neatņemamu pilsētas vasaras rotu jau trīspadsmit gadu garumā. Tie ir mūzikas svētki, kas ļāvuši daudziem Ineses Galantes talanta cienītājiem arī no citām valstīm atklāt un iemīļot mūsu pilsētu, savukārt mums Jūrmalā tiek dota iespēja atklāt un iepazīt pasaules māksliniekus. Ik gadu ar prieku gaidām festivālu, kas vienmēr piedāvā jaunu, daudzveidīgu un kvalitatīvu programmu.”

Biļetes uz festivāla SUMMERTIME – aicina Inese Galante koncertiem pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.