Koncertā “Gala Galante” uzstāsies spilgtākās pasaules skatuves zvaigznes

11. augustā Dzintaru koncertzālē norisināsies 15. starptautiskā festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” tradicionālais galā koncerts – tā ir gaiša tradīcija un spilgti svētki, kurus ik gadu ar nepacietību gaida visi festivāla cienītāji un tā dalībnieki. Šajā, festivāla jubilejas gadā, galā koncerta organizatori ir sarūpējuši īpašu programmu ar spilgtiem skatuves māksliniekiem no visas pasaules, kuri skatītājiem dāvās brīnišķīgu mūziku un neaizmirstamas emocijas.

Starptautiskā mūzikas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” galā koncerts – “Gala Galante” ir ne tikai šī festivāla kulminācija, bet arī atstāj patīkamu pēcgaršu par vasaras atmiņām Jūrmalā. Šogad mūzikas svētku noslēdzošais koncerts būs vēl īpašāks – tā programma paredz žanru dažādību – no iemīļotās klasikas līdz apbrīnojamām mūzikas simbiozēm, un, kā vienmēr – krāšņa un nevienu vienaldzīgu neatstājoša, jaunu un varenu muzikālu izpildījumu uguņošana.

Galā koncertā skatītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt izpildītāju un mūziķu zvaigžņu sastāvu: baritonu no Vīnes operas Martinu Ahraineru, kura uzstāšanos pavadīs filigrānās piano tehnikas īpašniece Grēta Erhartere-Sargsjana no Austrijas, pazīstamo kontrtenoru Sergeju Jēgeru, slaveno Latvijas pianistu Andreju Osokinu un dziedātāju Intaru Busuli un, protams, pašu festivāla mūzu, visā pasaulē pazīstamo operas dīvu Inesi Galanti (soprāns). Šajā vakarā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps arī divi Krievijas šovmeņi un klavierspēles ģēniji – Daniils Krāmers un rokenrola zvaigzne Deniss Mažukovs. Uzstāsies arī kvartets no Amsterdamas – Bruut!, kuri kā spilgts Groove, Funk un Smooth Jazzmūzikas stila atklājums Latvijas publikai būs palikuši atmiņā jau no iepriekšējā – 10. augusta vakara – viņu solo koncerta. Amsterdamas brīvības gara piesātinātajā koncertā uzstājoties ar talantīgo Latvijas grupu Perpetuum Ritmico un flamenko dejotājiem no teātra Duende.

Tāpat “Gala Galante” koncerta klausītājus tradicionāli priecēs konkursa “Ineses Galantes Talanti” laureāti – jaunie mākslinieki kārtējo reizi patīkami pārsteigs klausītājus ar savu augošo meistarību, liks smaidīt un izjust lepnumu par tik talantīgu mūsu valsts jauno paaudzi. 

Visu galā koncerta uzstāšanos pavadītāji būs nu jau 15 gadus par neatņemamu Ineses Galantes mūzikas svētku sastāvdaļu esošais Festivāla orķestris, kurā īpaši festivālam ir apvienojušies labākie Latvijas mūziķi tā pastāvīgā diriģenta Ekharta Vičika (Ekhart Wycik, Vācija) vadībā. 

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5.-11. augustam. Vairāk informācijas par festivāla programmu lasiet mājas lapā www.festivalsummertime.com.

Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

***

Festivālu atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, A/S “Gaso”, SIA “LDz Cargo”, Rīgas brīvosta, AS “Latvijas Gāze”,t/c “Spice”, Domenikss, Viktora Tihonova advokātu birojs, SIA “East-West Transit”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts”, SIA “Bazalts”, viesnīca “SemaraH Hotel Lielupe”, Pure Chocolate, Venden, dzirkstošais vīns “Rīgas Prestige Cuvée”, radio “Lounge FM 99,5”, izdevniecība “Rīgas viļņi”, žurnāls “Una”, žurnāls “Люблю”, žurnāls “L’Officiel Baltics”, Latvijas radio 3, žurnāls “Titanium”, žurnāls “VIP Lounge”, žurnāls “Riga This Week”, žurnāls “Открытый город”, nacionālā informācijas aģentūra LETA, ziņu portāls Tvnet.lv, avīze “Neatkarīgā rīta avīze”, interneta-žurnāls brunch.lv.