Festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” programma

 

 

 
 
 

Pirmdiena 12.08. Festivāla atklāšanas koncerts veltīts Dž. Verdi un R.Vāgnera 200 gadu jubilejai plkst.19:00 Dzintaru koncertzālē

 

Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, diriģents Ģintars Rinkevičs
Solisti: Inese Galante (soprāns), Egīls Siliņš (baritons), Aleksandrs Antoņenko (tenors), Emma Vetere (soprāns, Zviedrija),  Larss Klēvemans (tenors,  Zviedrija), Kristina Kosrovi (mecosoprāns, Vācija ). 

Programmā:
1.daļā R. Vāgnera operu ārijas un dueti
2.daļā Dž. Verdi operu ārijas un dueti.

 

Koncerta apraksts: Šogad visā pasaulē svin Riharda Vāgnera un Džuzepe Verdi 200 gadu jubilejas. Šo vakaru ieskandinās labākās Vāgnera un Verdi operu ārijas Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra un diriģenta Gintara Rinkeviča (Lietuva) izpildījumā. Inese Galante uz Dzintaru koncertzāles skatuves ir aicinājusi latviešu operzvaigznes Aleksandru Antoņenko (tenors) un Egīlu Siliņu (basbaritons), kā arī ārzemju spilgtākos Vāgnera mūzikas izpildītājus Emmu Veteri (soprāns, Zviedrija), Larss Klēvemans (tenors,  Zviedrija) un Kristinu Kosrovi (mecosoprāns, Vācija), lai kopīgi atzīmētu divu mūzikas virsotņu – Vāgnera un Verdi –  jubileju un svinīgi atklātu festivāla sākšanos!

 
 

Otrdiena 13.08. Astors Pjacolla un Argentīnas tango plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē

 

Piazzolla quintet” – klavieres, vijole, vokāls, akordeons, sitaminstrumenti, kontrabass (Krievija).

 

Koncera apraksts: Tango – tā ir deja, kas ar savu ekspresiju, kaisli un nepiedienīgo pretējā dzimuma tuvību spējusi aizkustināt ne tikai tās radītājus, argentīniešus, bet 20.gs. 20. gados spējusi iekarot arī visu pasauli. Astors Pjacolla savā laikā paralēli akadēmiskajai mūzikai izkopa  arī tango tradīcijas, padarot to par nozīmīgu žanru profesionālajā mūzikā. “Piazzolla quintet” ir Krievijā radies mūziķu ansamblis. Tango viņi spējuši saskatīt to, kas liekas svarīgs ikvienā mūzikas žanrā – sirds ritma un dvēseles noskaņojuma atspoguļošana.

 
 

Trešdiena 14.08. Muzikāli-horeogrāfiska izrāde „Dvēseles stīgas” plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē

 

Rīgas baleta teātra izrāde, ko pavadīs vijoles tembrs, Raimonda Paula slavenākās melodijas un modernas videoprojekcijas.

 

Koncerta apraksts: Uzveduma laikā dejotāji izdzīvos dažādu cilvēku likteņus. Varoņi atspoguļos daudzveidību, kas pastāv cilvēku attiecībās – mīlestību, draudzību un kaisli, vientulību un izmisumu. Tā ir vesela cilvēku emociju un izjūtu kolāža, kas tiks rādīta caur dejas plastiku! Šajā vakarā baleta izsmalcinātās kustības pavadīs vijoles tembrs, Raimonda Paula pazīstamākās melodijas, kā arī mūsdienīgas vizualizācijas.

 
 

Ceturtdiena, 15.08. Populārākās klasiskās mūzikas vakars kopā ar Inesi Galanti plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē

 

Inese Galante (soprāns), Ingus Pētersons (tenors), Sergejs Jēgers (kontrtenors) ar kvartetu.

 

Koncerta apraksts: Dziesmas, kas kļuvušas tuvas cilvēku sirdīm… Dažādu laikmetu populārāko klasisko mūziku dzirdēsim latviešu dziedātāju Ineses Galantes (soprāns) un Ingusa Pētersona (tenors) izpildījumā. Šiem latviešu opermāksliniekiem tā ir patīkama atkalredzēšanās pēc ilgu gadu pārtraukuma. Uz skatuves tiks aicināts arī Sergejs Jēgers (kontrtenors), kurš gadsimtu populārākās dziesmas izdziedās ar savu pārsteidzošo balss toni.

 
 

Piektdiena, 16.08. Plasido Domingo juniors (tenors) latino noskaņās plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē

 

Komponista, dziedātāja, izcilā operdziedoņa Plasido Domingo dēla Plasido Domingo juniora radīta izklaidējoša programma latino noskaņās

 

Koncerta apraksts: Latino skanējums ir savaldzinājis daudzus plašajā pasaulē, un šoreiz kārta degsmei Dzintaru koncertzālē. Šajā mūzikas stilā valda enerģiska dejas ritmika un prieks.  Te nebūs vietas skumjām, jo skatuve pārvērtīsies gaišā oāzē. Šī mūzika piestāv vasarīgiem piedzīvojumiem pludmales tuvumā. Pie klavierēm Harijs Bašs.

 
 

Sestdiena, 17.08. Džeza mūzikas vakars ar Igoru Butmanu plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē

 

Mūsdienu džeza karalis. Tolaik, kad džezs Padomju Savienībā bija aizliegts, Igors Butmans palika uzticīgs savam aicinājumam. Mācījies un ilgus gadus dzīvojis un koncertējis ASV kopā ar džeza ikonām.

 

Koncerta apraksts: Ilgu laiku Igors Butmans (jazz) pavadīja Amerikā, spēlējot ar profesionāliem un pazīstamiem džeza meistariem. Viņš ir izveidojis spilgtu izpildītāju sastāvu, kam džeza mūzika ir sirdij tuvākā māksla. Igoru Butmanu uzskata par džeza tiltu starp divām lielākajām pasaules valstīm – Krieviju un Ameriku. Šoreiz piesātinātais tenorsaksofona tembrs būs dzirdams festivāla „Summertime” ietvaros.

 

 
 

Svētdiena, 18.08. “Gala Galante” plkst. 18:00 Dzintaru koncertzālē

 

“Gala Galante”  – dažādu mūzikas žanru (opermūzika, izklaides mūzika un džezs) apvienojums Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, diriģents Terje Mikelsens /  Terje Mikkelsen.

Solisti: Inese Galante (soprāns), Oļegs Bezinskihs (kontrtenors, Krievija), Reis M. Vaids juniors (tenors, Amerika), Danils Kuzmins (vokāls, Latvija), Intars Busulis (vokāls, Latvija), Andrejs Feldmanis juniors (klavieres, Latvija), Igors Butmans (tenorsaksofons, Krievija) u.c.

 

Koncerta apraksts: Pateicoties dažādu mūzikas žanru un kultūru apvienojumam, šajā vakarā būs iespējams izprast, cik universāla ir mūzikas valoda un cik cieša ir cilvēku garīgā vienotība. Šis vakars patiesi priecēs ar pārsteigumu daudzumu! Inese Galante (soprāns), Oļegs Bezinskihs (kontrtenors, Krievija) izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas. Reijs M. Veids juniors (tenors, Amerika) piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās. Intars Busulis (vokāls) pārstāvēs Latviju ar maestro Raimonda Paula melodijām. Vasarīgu noskaņojumu ieviesīs tenorsaksofonists Igors Butmans. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas talants Daniils Kuzmins (vokāls), kurš atskaņos Robertīno Loreti repertuāru. Tāpat nesen iemirdzējusies latviešu zvaigzne Andrejs Feldmanis juniors ieskandinās koncertzāli ar klavieru tembru. Šie un vēl daudzi citi mākslinieki kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri norvēģu diriģenta Terje Mikelsena vadībā „Gala Galante” izskaņas koncertu padarīs par atmiņā paliekošu un krāšņu pasākumu.

 

Informācija par Summertime 2014

 
Biļetes festivālam “Summertime – aicina Inese Galante” varat iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā: www.bilesuparadize.lv  

 

Ineses Galantes Talanti.LV