Saksafonists Igors Butmans un viņa kvartets. Jūrmalās mūzikas festivāls Summertime, kuru vāda Inese Galante Dzintaru koncertzālē 2013 g.

 Igor Butman Jazz Summertime Inese Galante Jurmala 2013

 

 

 

Festival Summertime - aicina Inese Galante, Igors Butmans saksafonists

       

Summertime – aicina Inese Galante

Sestdien 17.augusta koncerts tiks pavadīts džeza noskaņās kopā ar Krievijas saksofona zvaigzni Igoru Butmanu /Игорь Бутман/ un viņa kvartetu. Ilgu laiku Igors Butmans pavadīja Amerikā, spēlējot ar profesionāliem un pazīstamiem džeza meistariem. Viņš ir izveidojis spilgtu izpildītāju sastāvu, kam džeza mūzika ir sirdij tuvākā māksla. Igoru Butmanu uzskata par džeza tiltu starp divām lielākajām pasaules valstīm – Krieviju un Ameriku. Šoreiz piesātinātais tenorsaksofona tembrs būs dzirdams festivāla „Summertime – Inese Galante” ietvaros.

Līdz 1995. gadam, kad Igors Butmans jau kā atzīts jazz muzikants uz amerikas skatuvēm, atgriezās no emigrācijas Maskavā, viņa vārds bija zināms vien šauram džeza pazinēju un cienītāju lokam. Bet šo pusotra desmita gadu laikā viņš krievijas džezā ir izdarījis tik daudz, cik tas vēl nav izdevies nevienam citam visā valstī. Pateicoties savai autoritātei un producenta talantam, Igors Butmans ir kļuvis par galveno cilvēku Krievijas un Amerikas kultūras apmaiņā.

Pirms 11 gadiem viņš kļuva par autoru un producentu vislielākajam starptautiskajam jazz festivālam „Džeza Triumfs”. 1999.gadā Igors izveidoja Maskavas džeza klubu ”Le Club” un kļuva par tā māksliniecisko direktoru.

Autoritatīvais amerikāņu džeza žurnāls Downbeat ir iekļāvis „Le Club” pasaules simts labāko džeza klubu sarakstā.
1999.gadā Igors Butmans kopā ar aranžētāju Vitāliju Dolgovu izveido džeza orķestri “Igor Butman Big Band”, kurā ir pieaicināti Krievijas labākie mūziķi.

Šodien Igors Butmans ir vispieprasītākais Krievijas jazz mūziķis, kā arī vada savu personīgo skaņu ierakstu studiju BUTMAN MUSIC, kura laiž klajā Krievu-amerikāņu džeza kopprojektu albūmus.

 

Biļetes festivālam “Summertime – aicina Inese Galante” /  Igors Butmans un kvartets / Jūrmalā, Dzintaru koncertzāle 17.08.2013 varat iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā: www.bilesuparadize.lv